Takový undergroundový festival

Dance Festival Zlín je multižánrový taneční festival pořádaný každoročně ve Zlíně. Hlavním cílem projektu je vytvářet inspirativní a motivující prostředí pro růst profesionálních i amatérských tanečníků napříč nejrůznějšími tanečními styly. První ročník festivalu proběhl v roce 2013 a od té doby díky němu Zlín přivítal stovky skvělých lektorů a tanečníků ze všech koutů České republiky i Slovenska.

7 let festivalu

Za prvotní nápad uspořádání tanečního festivalu ve Zlíně vděčíme především tanečnici Sachmaře, která je zakladatelkou i duší celého projektu. Na podzim roku 2012 se sešla s tanečníky Nareen a Davidem, kteří tou dobou ve Zlíně také působili.

Po pár šálcích horké čokolády byl na stole konkrétní návrh festivalu i programu. Letos Dance Festival Zlín oslaví šesté narozeniny. Děkujeme, že jste nám pomohli přivést naše smělé nápady k životu.

zacatky

Spojili jsme taneční světy

Hlavní myšlenkou festivalu je vytvářet prostředí plné příležitostí pro růst a inspiraci pro tanečníky bez rozdílu jejich tanečního zaměření. Od samého počátku festival spojuje tanečníky moderního tance, baletu, jazzu, muzikálu, orientálního tance, tribalu či stepu skrze taneční semináře i unikátní taneční představení. Každý zde dostává stejný prostor k prezentaci sebe i svého tance – vždy v přátelské atmosféře plné respektu a vzájemné podpory.

nejsme-fancy

Nejsme fancy. A všichni se
u nás cítí dobře

Posláním organizačního týmu je vytvořit na festivalu útulnou
a příjemnou atmosféru, kde se nikdo nebude bát vyjádřit své taneční umění. Nevytváříme velkolepou ani načančanou událost s červenými koberci ani hvězdnými jmény. Nehrajeme si na nic, čím nejsme. Vytváříme prostředí, kde se můžete cítit sami sebou (i v propoceném tričku) a naplno si užívat to hlavní – tanec.

Za festivalem stojí

sachmaraa

Jana Sachmara Jordánová

Zakladatelka festivalu a organizátorka, která ručí za veškerou produkci a hladký průběh celého víkendu. Nezná nic lepšího než výraz štěstí v očích svých dětí, slovácké víno, valašskou slivovici a poctivý domácí oběd.

nareen

Eva Nareen Provazníková

Organizátorka a člověk přes marketing. Na starosti má design festivalu, copywriting,
on-line komunikaci a webovky. Miluje maminčinu hrachovku a jednou v životě by si přála mít vlastní kostýmový ateliér v Káhiře.