Taneční lektoři 2019

David Katolický

SOBOTA | 9:30 – 11:30
Baladi od A do Z
 – Teorie a technika

NEDĚLE | 15:15 – 17:15
Shaabi – Choreografie

David je tanečník a choreograf ze Zlína, který se orientálnímu tanci věnuje 10 let. Pravidelně se vzdělává u tuzemských i zahraničních lektorů. David se zabývá jak klasickými, tak i moderními a folklórními styly orientálního tance, věnuje se ale především tancům baladi a shaabi. V současné době vystupuje, vyučuje a porotcuje na tanečních festivalech a akcích po celé České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku, Německu a Řecku. Získal 1. místo na Pressburg Dance Fest v Bratislavě v kategorii profi baladi/shaabi.

Eva Stodůlka Nejedlá

SOBOTA | 11:45 – 13:15
Step – Technika a variace

Eva je choreografka, tanečnice a lektorka jazzového tance a stepu. Začínala ve folklorním souboru, ale když v 80.tých letech zavála vlna rock and rollu, začala se věnovat také i stepu a jazzu. V současnosti má taneční studio Evans, ve kterém učí jazzový tanec a step, vytváří choreografie. Účastnila se seminářů ve STRALET Brno, u Radka Balaše ml i st., Franka Towena, TD Bralen a u Davida Strnada. Učí také na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění na oboru herectví moderní tanec a připravuje budoucí mladé herce k pohybovým aktivitám na jeviště.

Tomáš Duras

SOBOTA | 13:30 – 15:00
Limón
– Technika moderního tance

NEDĚLE | 13:30 – 15:00
Jazz Dance
– Technika a variace

Tomáš Duras je absolventem studia moderního tance na Katedre tanečnej tvorby VŠMU. V rámci studia přijal pozvánku se představit jako hostující interpret v německém Theater Ulm a absolvoval studijní pobyt na holandské ArtEZ University of the Arts v Arnhemu. Jako vedoucí slovenské výpravy a choreograf se též zúčastnil tanečnich festivalů v Makedonii a ve Švédsku. V současnosti působí jako interpret, pedagog a vedoucí souborové skupiny v Tanečním divadle Bralen.

Tereza Krupičková

NEDĚLE | 9:30 –11:00
Klasický balet – Technika

Tereza je profesionální tanečnicí a lektorkou, kterou už v dětských letech učaroval zejména balet. Za svou taneční kariéru procestovala kus světa. Kromě Taneční konzervatoře hl. města Prahy se vzdělávala také na tanečních stážích v New Yorku a Londýně. V roce 2014 úspěšně zakončila magisterské studium pedagogiky tance na Hudební a taneční akademii múzických umění v Praze. Bohatou pedagogickou praxi získala výukou na HAMU, v Baletní akademii Adély Pollertové či ve Studiu Dag. Tereza se výuce baletu věnuje s úctou k tradičním výukovým postupům v kombinaci s novými poznatky, které výzkum okolo této tradiční techniky přináší.

Šárka Martináková

NEDĚLE | 11:15 – 13:15
Tango Oriental – Choreografie

Shaari působí na české orientální scéně více než 15 let a má za sebou řadu úspěchů jak na sólové dráze, tak se svou skupinou Raks Sultana, ve které působí jako umělecká vedoucí, choreografka a také designerka. Shaari byla přizvána do projektu Top Czech Bellydance Stars a je také členkou mezinárodní skupiny Kazafy Troupe, pod vedením egyptského tanečníka Mohameda Kazafyho. Letos v lednu získala cenu choreografka roku. Shaari se věnuje egyptskému stylu orientálního tance a jeho fúzím a kromě tance navrhuje a tvoří kostýmy a šperky na míru pod značkou Design by Shaari.

Zajistěte si místo na tanečním semináři

Přihlášky jsou již nyní k dispozici a místa v sálu se rychle plní. I letos máte možnost využít festivalových balíčků, které vám mohou
ušetřit až 1 050 Kč.
Nakombinujte si nezapomenutelný taneční víkend ve Zlíně po svém!

Vystupující na show uveřejníme již brzy!