Lektoři

Jana Sachmara Jordánová

PÁTEK | 18:00 – 19:30
Dance Technique
– technika a kombinace

Sachmara se poprvé s orientálním tancem seznámila v roce 2003 a od té doby se neustále vzdělává u předních českých i zahraničních lektorů. Kromě orientu je také dlouholetou členkou skupiny Evans, kde se věnuje zejména modernímu tanci, jazzu a muzikálu. Poznatky z baletu a moderny aplikuje i v orientálním tanci, zejména v jeho moderních pojetích a fúzích. Pravidelně pořádá taneční události ve Zlíně, je organizátorkou Dance Festivalu Zlín a rovněž pomáhá s produkcí festivalu Tales of Sahara v Brně. Vedle tance zvládá i navrhovat a šít taneční kostýmy a tréninkové oblečení pod vlastní značkou Sachmara Design.

Kathreen Derouet

SOBOTA | 9:30 – 11:30
Beledi – technika boků a tanec v beledi stylu

SOBOTA | 14:00 – 16:00
Ladné paže
– teoreticko-praktický seminář aneb Vše o pohybech paží v orientálním tanci

Kathreen je profesionální tanečnicí, herečkou a zpěvačkou z Brna. Orientálnímu tanci se věnuje od roku 2001 a za tu dobu procestovala celý svět, odtančila stovky vystoupení a zkušenosti předala tisícům studentů. Kathreen vede kurzy pod Centrem Tance, organizuje mezinárodní festival Let’s Dance v Praze, v rámci kterého vytvořila již mnoho tanečních projektů – např. Orientální tanec spojuje či Top Czech Bellydancers. V roce 2010 byla součástí projektu Bellydance Evolution. Je autorkou divadelně-tanečního představení Dream Come True.
V poslední době se věnuje výukovému programu Tančím, tedy jsem.

Lucia Šimková

SOBOTA | 11:45 –13:45
Lyrický tanec se závojem – choreografie

Lucia je slovenská tanečnice pocházející z Bratislavy, kde v současnosti vede pravidelné kurzy orientálního tance ve studiu EtnoDance. Od dětství se soutěžně věnovala společenskému tanci, především tancům standardním, ze kterých
i dnes čerpá mnoho inspirace pro svá orientální vystoupení. Orientálnímu tanci se začala věnovat v roce 2007 a od té doby je neodmyslitelnou součástí jejího života. Neustále se vzdělává na mezinárodních tanečních festivalech, kde již mnohokrát získala ocenění i v profesionálních soutěžních kategoriích. Nejradši tančí na klasickou orientální a lyrickou hudbu.

Tereza Krupičková

NEDĚLE | 9:30 – 11:00
Balet
– klasická baletní technika

Tereza je profesionální tanečnicí a lektorkou, kterou už v dětských letech učaroval zejména balet. Za svou taneční kariéru procestovala kus světa. Kromě Taneční konzervatoře v Praze se vzdělávala také na tanečních stážích v New Yorku, Londýně nebo v Itálii. V roce 2014 úspěšně zakončila magisterské studium na Hudební a taneční akademii múzických umění v Praze. Tanec vyučuje v rámci letních tanečních škol, soustředění i pravidelných kurzů, např. v baletní akademii Adély Pollertové či ve studiu Dag.

Barbora Březíková

NEDĚLE | 11:15 – 12:45
Contemporary Dance – technika a variace

Bára začínala jako lektorka stepu na ZUŠ, při studiu na vysoké škole vedla kurz Moderny pro studenty UPOL. Od roku 2015 vede kurz Contemporary ve studiu 331 Dance Studio Olomouc, kde našla svůj druhý domov. Současně zde působí jako lektorka kurzů contemporary, moderny a flexibility pro děti i dospělé, dále
v Baletní škole Iriny Popové v Olomouci a v TJ Sokol Přerov. Podílí se také na různorodých projektech např. při Noci divadel v Industra STAGE v Brně, nebo při tvorbě choreografií ke hře A Midsummer Night´s Dream pod záštitou Katedry anglistiky a amerikanistiky FF Masarykovy univerzity.

David Strnad

NEDĚLE | 13:30 – 15:00
Horton
– technika dle Lestera Hortona

NEDĚLE | 15:15 – 16:45
Jazz Dance – technika a variace

Jen těžko bychom v tomto popisku dokázali obsáhnout Davidovu taneční kariéru. Učí moderní tanec po celém světě, má za sebou nespočet vynikajících projektů a jeho hodinami prošly tisíce skvělých tanečníků. Přidejte se k nim – třeba na semináři moderního tance dle Lestera Hortona nebo Jazz Dance. Kromě utančených nožek si domů ponesete vypilovanou techniku, originální variace a obrovskou dávku pozitivní energie, která je pro semináře Davida Strnada natolik typická. V současné době působí jako umělecký šéf Tanečního divadla MAXIMVS Brno a je interním pedagogem Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Chcete se přihlásit na semináře?

Přihlášky jsou již nyní k dispozici – stačí vyplnit jednoduchý formulář. Novinkou pro rok 2017 jsou festivalové balíčky, díky kterým můžete ušetřit až 970 Kč. Nakombinujte si nezapomenutelný taneční víkend ve Zlíně po svém!


Vystupující na show

Nareen

Orientální tanec

Taneční skupina Evans

Modern Dance

Awaleem

Orientální tanec

Taneční skupina Anifé

Orientální tanec

Taneční skupina Fatima

Orientální tanec

Dancing People

Modern Dance

a spousta dalších!

Jména hostů Dance Festivalu Zlín postupně doplňujeme, ještě se můžete těšit na opravdové lahůdky!

Chcete vstupenky na show?

Taneční show opět proběhne v krásných prostorách Studia Z, jedné ze scén zlínského divadla. Vstupenky na show je možné pohodlně rezervovat či hned zakoupit v on-line systému divadla.