Taneční lektoři 2018

andalee_300-300

Andalee

PÁTEK | 18:00 – 20:00
Fusion orientu a afrického tance
 – Choreografie

SOBOTA | 11:45 – 13:45
Mahraganat shaabi – Choreografie

Andalee je jednou z nejmladších profesionálních tanečnic na české scéně. Přes deset let působila v tanečním souboru, kde se vzdělávala v baletu, scénickém tanci a českém folkloru. Nyní se věnuje orientálnímu tanci, egyptskému folkloru, bollywoodu a zaměřuje se na fúzování orientálního tance s dalšími styly. Ve své tvorbě pracuje s kontrasty a emocemi. Dokáže být jemná a něžná, ale zároveň překvapit hravostí a temperamentem. Pravidelně se umisťuje na předních příčkách tuzemských i zahraničních soutěží – Ah Ya Elbi, Pressburg Dance Fest, Let´s Dance Prague Oriental Competition, Mistrovství ČR a další.

badriyah_300-300

Badriyah

SOBOTA | 9:30 – 11:30
Emoce v orientálním tanci – Technika a kombinace

SOBOTA | 14:00 – 16:00
Mejansé
– Choreografie v egyptském stylu

Badriyah je profesionální orientální tanečnice, věnující se především egyptskému klasickému a folklórnímu stylu, moderním fúzím s orientálním tancem a Zlaté éře. Získala několik významných ocenění – mimo jiných titulů je stříbrná Bellydancer of the Universe 2013, Vicemiss Bellydance of Europe 2011 a bronzová Belly Dancer of the Universe 2012. Je dlouholetou členkou mezinárodního tanečního Bellydance Evolution týmu pod vedením tanečnice Jilliny, se kterým vystupovala v Japonsku, Hong Kongu, USA, Taiwanu, Austrálii, Maroku, Řecku, Německu, Maďarsku, Slovinsku a Itálii.

Tereza Krupičková

NEDĚLE | 9:30 – 11:00
Balet
– Klasická baletní technika

Tereza je profesionální tanečnicí a lektorkou, kterou už v dětských letech učaroval zejména balet. Za svou taneční kariéru procestovala kus světa. Kromě Taneční konzervatoře v Praze se vzdělávala také na tanečních stážích v New Yorku, Londýně nebo v Itálii. V roce 2014 úspěšně zakončila magisterské studium na Hudební a taneční akademii múzických umění v Praze. Tanec vyučuje v rámci letních tanečních škol, soustředění i pravidelných kurzů, např. v baletní akademii Adély Pollertové či ve studiu Dag.

hoste_eva

Eva Stodůlka Nejedlá

NEDĚLE | 11:15 –12:45
Step – Technika a variace

Eva je choreografka, tanečnice a lektorka jazzového tance a stepu. Začínala ve folklorním souboru, ale když v 80.tých letech zavála vlna rock and rollu, začala se věnovat také i stepu a jazzu. V současné době má malé taneční studio Evans, ve kterém učí jazzový tanec a taneční techniky a step a vytváří choreografie. Účastnila se seminářů ve STRALET Brno, u Radka Balaše ml i st., Franka Towena, TD Bralen a u Davida Strnada. Učí také na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění na oboru herectví moderní tanec a připravuje budoucí mladé herce k pohybovým aktivitám na jeviště.

tereza_300-300

Tereza Novosadová

NEDĚLE | 13:00 – 14:30
Contemporary dance – Variace

Terka se tanci věnuje od svých 5 let, začínala na Základní umělecké škole ve Zlíně, kde později začala i její učitelská kariéra a to konkrétně vyučováním stepu. Později se začala věnovat i výuce tance, kde postupně učila v tanečním studiu Star light ve Zlíně, v Academic sport centru v Olomouci, ve studiu 331 v Olomouci, kde vyučovala contemporary, ve kterém se vzhlédla a je to její nejoblíbenější taneční styl doposud. Do svých tanečních tréninků vkládá neutuchající lásku k tanci a hodiny jsou různorodé, dynamické s kapkou humoru.

hoste_david

David Strnad

NEDĚLE | 15:00 – 16:30
Limón
– Technika moderního tance

NEDĚLE | 16:45 – 18:45
Jazz Dance – Technika a variace

Jen těžko bychom v tomto popisku dokázali obsáhnout Davidovu taneční kariéru. Učí moderní tanec po celém světě, má za sebou nespočet vynikajících projektů a jeho hodinami prošly tisíce skvělých tanečníků. Přidejte se k nim – třeba na semináři moderního tance dle Lestera Hortona nebo Jazz Dance. Kromě utančených nožek si domů ponesete vypilovanou techniku, originální variace a obrovskou dávku pozitivní energie, která je pro semináře Davida Strnada natolik typická. V současnosti působí jako umělecký šéf Tanečního divadla MAXIMVS Brno a je pedagogem Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Zajistěte si místo na tanečním semináři

Přihlášky jsou již nyní k dispozici a místa v sálu se rychle plní. I letos máte možnost využít festivalových balíčků, které vám mohou
ušetřit až 1 050 Kč.
Nakombinujte si nezapomenutelný taneční víkend ve Zlíně po svém!


Vystupující na show

Nareen

Orientální tanec

Taneční skupina Evans

Modern Dance

Awaleem

Orientální tanec

a spousta dalších!

Jména hostů Dance Festivalu Zlín postupně doplňujeme, ještě se můžete těšit na opravdové lahůdky!